Greg Marsden

Powietrze w Żegiestowie

Jakość powietrza określana jest na podstawie pomiarów smogu, czyli pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 oraz PM10.
Pomiary dokonywane są w czasie rzeczywistym (co minutę) w kilku miejscach Żegiestowa. Czujniki świecą kolorem odpowiadającym jakości powietrza. Przy czujnikach umieszone są tablice z opisami.

Kafelki na stronie odświeżane są mniej więcej co pół godziny. Po kliknięciu na kafelek otworzy się strona z aktualnym pomiarem zanieczyszczeń.

Obszar uzdrowiska  Jakość powietrza Żegiestów Łopata Polska  Jakość powietrza Żegiestów Zdrój
 Obszar mieszkalny  Jakość powietrza Żegiestów Palenica  Jakość powietrza Żegiestów Palenica Jakość powietrza Żegiestów Stacja

Czujniki są kolejno uruchamiane. Opis na stronie będziemy aktualizować na bieżąco.

tablicaLookO2

skala zapylenia

FundacjaOrlen logotypSmall

"Zrozumieć smog" - utworzenie systemu pomiaru jakości powietrza w miejscowości Żegiestów z ciągłymi, publicznymi odczytami dostępnymi dla mieszkańców Żegiestowa oraz wszystkich zainteresowanych.

Projekt zrealizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa z inicjatywy Pensjonatu Zosia, sanatorium Wiktor, splywpopradem.pl, sfinansowany z dotacji Fundacji Orlen.